Amerikan filmlerine geri dönmüşken bir Adam Sandler filmi izlememek olmaz dedik ve O’nun seçimiyle açtık Do-over filmini. Bir lise mezunlar buluşmasında hayatından pek de memnun olmadığını gören arkadaşını çılgınca bir maceraya atlamak suretiyle elinden tutan ve ölmüş iki kişinin yerine geçmelerini konu alan oldukça hareketli aksiyonlu bir komedi filmi Do-over.

Dürüst olmam gerekirse, filmin başında izliyorsunuz izliyorsunuz aman hiç bir tat yok, çok avam geliyor. Cidden zaman mı kaybediyorum acaba bunu izlemekle diye düşünüyorsunuz. Hatta ben böyle düşünürken filmin yarısında uyuya kalmışım o kadar yani. Uyuya kalmamın sebebi saatin çok geç olması ve yorgun olmam da olabilir, ama filmin hop hop kop kopp modu da etkili olmuş olabilir. Kendime hiçbir şey katmadığını farkedip beynim otomatik olarak şartelleri kapatmış heralde. O Do-over filmini sonuna kadar sabredip izlediği için film bittiğinde ben uykulu halde şaşkınlıkla bakarken yüzüne, aslında tahmin ettiğimiz gibi eller havaya değilmiş filmin sonunda güzel bir nokta var yakalanan deyince bende bir merak hasıl oldu. Anlatmasını istedim ama anlatmayınca ertesi gün ben de kaldığım yerden devam edeyim dedim bitirdim yarım kalan filmi. Ha izlemeye değdi mi, keşke filmin sonunu anlatıverseymiş bana diye düşünmedim değil.

Neyse efendim Do-over hayatından bezmiş biraz da pısırık bir adamın hayatını yeniden şekillendirmesi her şeye sıfırdan başlamasıyla yıllardır bastırmış olduğu coşkun duygularını başka bir kişinin kimliğine bürünerek hayata geçirmesini konu alıyor. Ve tüm bunlar olurken kendisine yardımcı olan eski lise arkadaşının bu işten hiç mi bir çıkarı yok sanıyorsunuz. Filmin asıl olayı burada çözümleniyor zaten, kendisi kanser olduğu için, kanser tedavisinde kullanılan ilacı kişisel çıkarları uğruna piyasaya sürmeyen doktor ve ilaç pazarlamacılarının peşine düşmek içinmiş meğer herşey.

Do-over filmini izlerken yeri geliyor gülüyor yeri geliyor avamlıktan sıkılıyorsunuz ama sonuçta film bitince sadece izlemiş oluyorsunuz. Ortada emek var hiçbir filmi kötü eleştirmek içime sinmiyor kötü de demiyorum zaten normal ortalama bir film, sadece beklentileri yükseltmiyorum… Keyifli Seyirler…