Uytun Hotel’i de nereden buldun demeyin. O’nun iş seyahati nedeniyle yolumuz Balıkesir Edremit’e düştü. E tabi biz de bunu fırsata çevirip maaile tatil yapalım dedik. Edremit Ticaret Odası’na yakınlığı sebebiyle tercihimizde olan Anadolu Otel‘in rezervasyonlarının dolu olması nedeniyle acele bir kararla merkezde yer alan ve odaları boş olan Uytun Hotelde konakladık.

Öncelikle otelin konumu itibariyle olaya 1-0 geriden başlıyoruz. Oto sanayinin çok yakınında oluşu gece tenhalığı ve iticiliği beraberinde getiriyor. Ben oteli sevmedim sevemedim. Ama eminim ki bu benimle alakalı değil. Hani yer ile ilgili bir fikir edinmek istersiniz ve herşey size mesaj verir ya sanki işte bana o ilk mesajı veren şey asansör oldu. O kadar ufak ki bebek arabası ve ben zor sığdık, babamız dışarıda kaldı bavullarla 🙂 Odaya ilk girişte bir havasızlık karşılıyor sizi ve tüm gece burnuma burnuma gelen tuvalet kokusu cabası.

En önemlisi de ısınma problemi. Yalnızca klima ile ısınılan odaya girdiğinizde zaten içerisi önceden soğuk olduğundan ısınması bir süre alıyor ve gece boyunca klimanın ısısı kesinlikle yeterli değil. Dolabın içindeki malum daha önce kimlerin kimlerin kullanıp kullanıp koyduğu ve yıkanmadığına adım gibi emin olduğum battaniyeyi örtünmektense ceketimle yatarım daha iyi dedik ve sözde 3 yıldızlı bir otelde üşüdüğümüz için ceketlerimizle uyuduk. Aman Tanrım Skandal!!!

Kahvaltı çeşitlilik açısından yetersiz olmakla birlikte kalitesini ben yine beğenmedim ama O az ve öz olduğunu söyledi. Erkekler için karnının doyması yeterli bunu biliyoruz zaten 🙂 Ücrete gelince gecelik 60 Euro fiyat istiyorlar fakat fiyat bölü performansa bakarsak haketmediğini söyleyebilirim. Evet Uytun Hotel normalde özellikle, bile isteye  ve özgür iradeyle gidilecek tercih edilecek çok da aman aman bir otel değil. Burada konaklayanlar genelde bizim gibi mecburiyetten dolayı kalmıştır orası kesin. Velhasıl biz öyle ya da böyle bir şekilde burayı da deneyimlemiş olduk yolunuz düşerse belki Edremit’te Uytun Hotelde kalırsanız belki bu yazıyı okur ve siz de neler düşündüğünüzü bizimle paylaşırsınız belki, hı?