çelik

Manisa’da yapılacak etkinlik bulmak kolay değildir. Hele ki kış aylarında… Herkesin aktivite denince aklına sadece sinemaya gitmek gelirse ve şehrin var olan tek avm’sinde var olan tek bir sinema varsa kalabalıktan ve curcunadan başka bir şey olmaz. O’nunla birlikte benim ısrarlarım sonucu çok bayıla bayıla olmasa da aktivitesiz kalmamak için Çelik’in 25 Aralık 2015 tarihinde Manisa’da eskiden Çakra olan daha sonra The Haylazz olarak isim değiştiren bara geldiğini duyduk ve hemen biletlerimizi aldık. Ben severim şarkılarını falan ama O sevmez sırf beni kırmamak için geldi. Bir yandan da hamilelik döneminde olduğum için acaba yüksek ses vs bebeğimizi olumsuz etkiler mi acaba, Hay Allah gelmese miydik acaba şeklinde vicdan muhasebelerimiz de olmadı değil.

Velhasıl yerlerimizi aldık, öğrencilik döneminden sonra pek nadir gidilen eğlence ortamlarının özlemi bir yandan, bir yandan duman altı ortamına alışmaya çalışarak sahneye çıkacak olan Çelik’i bekliyorduk. Bense Çelik’in en sevdiğim şarkılarından Sevdan Gözümün Bebeği, Afedersin, Veda Etmem Ben Bu Aşka, Kim Daha Çok Seviyor gibi şarkıları dinlemenin heyecanını yaşıyordum ki ilk hayal kırıklığımız Çelik sahneye çıktığında gerçekleşti. Resimde de gördüğünüz gibi fiziksel anlamda oldukça değişmiş olması acaba bu Çelik değil başka birini mi çıkardılar sahneye diye aklımızdan geçirmedik değil. Malum kendisi daha çok 90’ların sonu ve 2000’li yılların başında popüler olduğu için insanın hafızasında yer alan görüntüyü bekliyor. Böyle bir Çelik’le karşılaşacağımızı beklemiyorduk. Görüntünün dışında Çelik’in sesi tartışılmaz biçimde çok iyi bence müzik terimlerinden anlamam fakat iniş ve çıkışları insanın kulağına hoş geliyor. Fakat ikinci hayal kırıklığım biraz önce saydığım favori şarkılarından hiçbirini konserinde söylememiş olmasıydı….

Velhasıl göz tatminsizliğimize mi yanalım, kulak tatminsizliğimize mi bilemeden bir geceyi daha bitirmiş olduk… Bu arada merak edenlere konsere gittiğimde yaklaşık 10 haftalık hamileydim, araştırdığım kadarıyla henüz organları bu haftalarda tam olarak gelişmediği için bebeğe bir zararı yokmuş bir seferlik konsere gitmenin. Ama abartmamak lazım tabi yüksek ses onu da rahatsız ediyor sonuç olarak…