Dün geceki Uytun Hotel kabusumuzdan sonra bu akşam önceden rezervasyon yaptırdığımız Anadolu Hotel’e yerleşmiş bulunmaktayız efendim. İlçenin tam göbeğinde dar bir sokak içinde apartman dairesini andıran 12 odalı tam anlamıyla bir butik otel çıkıyor karşımıza.

Anadolu Hotel resimlerde de görüleceği üzere oldukça yeni ve modern dizayn edilmiş. Bunu henüz açılalı 6-7 ay olmasına borçlu olduğumuzu sonradan öğreniyoruz. Samimi ve misafirperver tavırları dikkat çekiyor personelin. Özellikle kahvaltısından bahsetmemek olmaz. Binanın teras katı kahvaltı salonu olarak kullanılıyor. Bir otelin kahvaltı salonundan ziyade yeni açılmış bir kafeyi andırıyor. Öncelikle kahvaltının açık büfe değil de tabak şeklinde gelmesi düş kırıklığı yaratır gibi olsa da çalışan personelin sanki kendi evinde çocuğuna kahvaltı hazırlıyormuşçasına güler yüzlü ve özenli olması bu önyargımızı yıkmaya yetiyor artıyor bile. Doğal ve taze ürünler evinizde kahvaltı yapıyormuş gibi samimi geliyor insana.

Otelin temizliğinden bahsetmemek olmaz. Ve inanır mısınız otelde resepsiyonda çalışan iki erkek personelin yanında çalışan tek bayan personel var. O kadar güler yüzlü ve işini severek yapan bir kadın ki cumartesi günü 7-8 yaşlarındaki kızının da yardımıyla işlerin üstesinden geliyorlar.Sabah erkenden kahvaltı ve ardından oda temizlikleri… Kendisiyle konuştuğumuzda bu cümleleri müşterilerin yüzde 90’ından duyduğunu belirtti. Odada işini severek yapan birinin elinin değdiği belli oluyor zaten..

Tabi ki herşey mükemmel değil. Binanın oldukça dar oluşu biraz dezavantaj ama neyse ki odalardan yer çalmamışlar. Odalar ferahtı. Bizi rahatsız eden tek nokta asansör sorunsalı oldu. Asansör var yok değil fakat bebeğimizle seyahat ettiğimiz için hassas noktamız oluveriyor asansör. Asansör hemen girişte başlamıyor, yaklaşık yarım kat sonra asansöre ulaşabiliyoruz. Haklarını yememek gerek, her seferinde yalnız da olsam yanım da O da olsa otel çalışanları bebek arabası konusunda her zaman yardımcı oldular.Aynı zamanda kahvaltı salonuna da asansörle ulaşım yok maalesef :/

İyisiyle kötüsüyle Edremit ilçesini iki günde fethetmiş bulunuyoruz. Zaten sevimli ve aynı zamanda ufak bir ilçe olması sebebiyle keşfetmesi kolay oluyor. Postun içinde post olur mu demeyin Edremit’e gelince Özdemirler Lokantasında öğle yemeği yeyin, hem sağlıklı oldukça da lezzetli tatlar var.

Evinizde Hissettiren Kahvaltınız