Pizza yiyecekseniz her şehirde hatta ilçede fazlasıyla seçenek bulursunuz. Ama büyük şehirdeyseniz güzel pizza yeme fırsatınız vardır. Pizza Venedik Express gerçek İtalyan pizzasına en yakın tadıyla sizi oldukça tatmin edecek bir tercih olacağına inanıyorum. Zira bizim de klasik bir pazar günü İzmir’de Efes Hotel’inin arka sokaklarında dolaşırken aklımıza gelen, daha önce O’nun kurs aralarında öğle yemeğinde denediği ve beğendiği, benim de tatmamı istediği hep denenecekler listemizde olan bir yer olması sebebiyle kendimizi Pizza Venedik Express’te buluverdik.

3 Adet Pizza: Peynirli Pizza (17 cm.) + Füme Etli & Rokalı Pizza (17 cm.) + Dört Mevsim Pizza (17 cm.)

Menüyü elimize aldık ve bütün pizzaları denemek tadına bakmak istiyorduk. Bu yüzden her biri 17’şer cm olmak üzere 3 Adet Pizza siparişi verdik. Bunlardan biri Peynirli Pizza, diğeri Füme Etli ve Rokalı Pizza, sonuncusu da Dört Mevsim Pizzaydı.

3 Adet Pizza: Peynirli Pizza (17 cm.) + Füme Etli & Rokalı Pizza (17 cm.) + Dört Mevsim Pizza (17 cm.)

En önyargılı olduğumuz Füme etli olandı. Etin cinsine ve ya kalitesine güven konusunda bir yorum yapamam ama etin tadı oldukça iyiydi. Peynirli pizza da başarılıydı ama yerken ketçapa ihtiyaç duyuldu. İçlerinden en iyisi bence dört mevsim pizzaydı, malzemelerin kalitesi mantarların kavrulmuş olması ayrı bir tat katmıştı. En güzeli de pizza hamurunun oldukça ince olması, bu doyuruculuk anlamında bir dezavantaj yaratsa da az ama öz olsun diyenlerdenseniz bu menü size iyi gelecek.

Pizzadan bebeğimize de güvenle yedirdik, o da pek sevdi 🙂 E hal böyle olunca bizi bu pizzalar doyurmadı. Hem daha fazla şey denemek adına, hem karnımızı biraz da doyurmak hem de tatlı ihtiyacımızı karşılamak adına menüden bir de calzone siparişi verdik. Beyaz çikolatalı ve muzlu calzone. Arka masamızdakiler yerken gördüğümüz, güzel görünüyor dediğimiz ve yedikten sonra da iyi ki sipariş vermişiz dediğimiz bir lezzet oldu bizim için.

Beyaz Çikolatalı & Muzlu Calzone

İnce pizza hamurunun arasına beyaz çikolata bolca sürülmüş, içine muz dilimleri yerleştirilmiş ve fırınlanmış. Üzerinde pudra şekeri var. Gerçekten enfes bir lezzet. Görsellerde tam ortadan bölünmüş halini görüyorsunuz.  Beyaz Çikolatalı & Muzlu Calzone’u da yedikten sonra mutlu mesut karnı doymuş bir şekilde Pizza Venedik Express’ten ayrıldık.

Beyaz Çikolatalı & Muzlu Calzone

Bu arada dip not: Pizza Venedik Express Konak İzmir için geçerli bir bilgidir. Hafta içi özellikle öğle arasında yoğun rağbet görmesi sebebiyle kalabalık olan mekan hafta sonu oldukça sakin ve huzurlu. Ailenizle, bebeğinizle gidebileceğiniz bir yandan bir şeyler yeyip bir yandan da takılabileceğiniz bir mekan olabilir. Aklınızda bulunsun 😉