Bornova’da eskiden Alabi olan yere yeni bir yer açılmış dediler. Köftesi de baya iyi diye duyduk. Hatta sloganı da ‘sana iyi köfte’. Evet LKM Köfte’den bahsediyorum.

Yeri güzel, mekanın içerisi de oldukça farklı dekore edilmiş. Aydınlatmalar, masalar ve çalışanlar bir ahenk içerisinde diyebilirim. Özellikle masaların yan tarafına, masaya sermek için kağıt rulo monte edilmesini çok orijinal ve hijyenik buldum. Zira gittiğim restoranlarda en içimin gıcıklandığı nokta garip kokan ıslak bez ile masanın silinmesidir.

Bu arada mekan haftanın her günü oldukça kalabalık olduğundan serviste yaşanan aksaklık ve gecikmeleri normal olarak var sayıyorum.

Sana İyi Köfte

Gelelim tat konusuna… LKM Köfte’nin köftesi oldukça lezzetli. Zaten köftenizi seçiyorsunuz, üzerine hangi sosu alacağınıza ve ya hangi baharatları istediğinize, yanında yiyeceğiniz salata, piyaz, yoğurt ve ya patatese kendiniz karar veriyor, kendi menünüzü kendiniz oluşturuyorsunuz. Tabii bunların hepsi ücrete tabii. Benim denediğim karar veremeyenlere özel ‘Sana İyi Köfte’ oldu. Resimde görüldüğü üzere gayet keyifli bir sunum halinde gelen köftemin ilk lokmaları enfesti. Fakat sonlara doğru soğuduğundan dolayı aldığım tüm tat kayboldu ve ısıtmalarını istediğimde hemen ısıtıp yeni ekmeklerle tekrar getirdiler.

Musluktan Akan Baharatlar

Benim LKM Köfte ile ilgili daha planlarım var. LKM Köfte’ye gidip başka başka tatları denemek istiyorum. Özellikle menüdeki şu tatlılardan denemek istiyorum.

Eğer siz benden önce denediyseniz nasıl bulduğunuzu belki paylaşmak istersiniz.

Afiyet olsun…