kahve dünyası

İnsan evinin yakınlarındaki yerleri gezilecek yerler olarak görmez ya… Sanki oralar eve yakin olduğu için tatmin etmez insanin icindeki gezme askini 🙂 Biz de aynen böyle hisler barındırıyoruz bir çok yere karşı ama evimize çok yakın olan kahve dünyası buna bir istisna yaratıyor.
Stresli gecen bir günün ardından attık O’nunla kendimizi Kahve Dünyası’na… Amaç hem eve turk kahvesi almak, bir kaç alışveriş yapmak, hem de gitmişken bir kahve icmekti.
Sipariş vermeden önce gecen sefer içtiğimiz Caramel Macchiato geldi akıllara ve tekrar icilmemesi icin geçerli sebepleri vardi. Ne gibi? Özellikle Starbucks’in kahvesine alıştıysanız diğer kahve dükkanlarında aradığınız tadı yakalamanız biraz daha zorlaşıyor. Kahve Dünyası’nın Caramel Macchiato’su bu tada yaklaşmaktan çok uzaktı. Olabildiğine sekerli, şuruplu degil sekerli, kahvesi olabildiğine az, seyreltik. O zaman verdigimiz paraya acıdığımız geldi aklımıza ve klasikten vazgeçmeyelim Turk kahvesi icelim dedik.
Kahvelerimiz porselen fincanlar hariç al gotur konseptindeydi ve bu onu nedense cekici kılıyordu. Kahveyi basarili bulduk yogun ve sekeri iyi ayarlanmıştı. Yanina gelen lavi marka çikolata çok yogun olması sebebiyle benim ve O’nun damak zevkimize hitap etmedi. Fiyat bölü performans olarak değerlendirildiğinde sınıfı zar zor geçer çünkü genelde 5 tl olan turk kahvesi fiyatı burada 6.75 tl 🙂
Onun dışında buraya geldigimizde almadan çıkamadığımız turk kahvesi ve yanında misafirlere ikram etmek icin bonte sutlu ve portakallı drajeler. Üstelik 3 al 2 ode kampanyası ile birlikte fiyatı da uygun. Kahve Dünyası’nda kahve içmekten çok alışveriş yapan bir kesim var sanırım biz de onlardanız 🙂 Yolunuz düşerse O demişti dersiniz…